info@modum.lv +371 277 600 61

Intervija ar Elviju Mucenieku

Posted on Mar 9, 2017 by Administrator

Intervija ar Elviju Mucenieku

Sveiks , Elvij!  Ceru, ka netraucēju tevi un šinī pirmssezonas saspringtajā laikā ir laiks aprunāties.

Ja ir iespējams, šī intervija nebūs tāda kā parasti. Vēlos tiešām izprast visu to, kas notiek pirmssezonā un pēc  tās. Cik esmu manījis, motokrosa pasaule ir ļoti bieži pildīta ar skaistām bildēm un pēcuzvaras vārdiem.  Vēlos saprast, ko nozīmē būt parastam Latvijas lauku džekam starp vilkiem, kur tu nekad nevari  zināt, kā beigsies šī spēle īpaši veselības jomā.

1.Pēdējā laikā manu, ka ļoti daudzi motosportisti izceļ sevi sociālajos tīklos ar dažādiem foto attēliem , kas  ‘’it kā’’ atspoguļo viņu dzīvi , bet Tu neesi  viens no tādiem . Kādēļ ?

Neesmu no tiem sportistiem, kuram patīk atskaitīties par katru savu treniñu, rīta/vakara skrējienu, proteīna dzēriena baudīšanu -  negūstu baudu no simtiem "like" vai komentāru.

2. Vai šis noslēgtais dzīves stils no sociālajiem tīkliem ir radīts speciāli?  Vai arī vienkārši nevēlies , lai cilvēki pārāk daudz uzzina un nejaucas Tavā personīgajā dzīvē ?

Nē, tas nav speciāli.  Dzīves stils neatlauj būt ar telefonu kopā.  Esmu facebook.com, un tie, kas zina, apskatīsies, uzrakstīs vai piezvanīs.

3. Pagājušajā gadā pēc  tavas, iespējams, lielākās traumas  tika dzirdētas dažādas baumas par to, ka “šis beļģu pilots speciāli jums piegrieza priekšā, tādēļ  jūsu ekipāžā avarēja”.

Vēl līdz šim brīdim uzskatu, ka tas bija starta incidents

4. Cik liels aizvainojums ir palicis tevī?  Kā tu uzskati, vai šim beļģu pilotam paveicās, un tādēļ viņš ieguva Pasaules čempiona statusu ?  Vai tomēr smags darbs atmaksājās,  jo uz sezonas beigām bija izkritušas praktiski visas elites ekipāžas, kas varēja cīnities un sastādīt konkurenci par titulu?

Aizvainojums nav.  Viss dzīvē notiek kāda  iemesla dēļ. Motokrosā uzvar ĀTRĀKAIS, IZTURĪGĀKAIS, TALANTĪGĀKAIS un VEIKSMĪGĀKAIS. Un beļģu pilots, par kuru ir runa, bija izturīgākais.

5. Šajā  laikā, ko pavadīji uz gultas pēc traumas, nebija doma mest mieru?  Ka pietiek, gandrīz viss ir paveikts.

Doma mest mieru nenāca prātā nevienā mirklī, jo nekas vēl nav iegūts.

6. Dzirdēju, ka šis bijis viens no smagākajiem tavas dzīves posmiem , jo gan fiziski ,gan garīgi biji nedaudz iedragāts.  Kā tu ar šo visu spēji tikt galā ?

Tur nebija kaut kādu aspektu -  tikt galā vai nē - bija jādara, ko dakteri liek un jāgaida mirklis, kad varēs sākt veikt  jebkādqs fiziskas kustības, darbības, kas tajā mirklī jau likās par daudz. Trīs mēnešus nogulēju mājās bez nekādiem ienākumiem. Caur LAMSF pirktā apdrošināšanas polise pēkšni nebija man derīga un atteica man  jebkādu palīdzību un veselības tēriñu atmaksu.  Atbalsts no Latvijas kā sportistam, kas pārstāv Latvijas vārdu pasaules elites sportā ir nekāds! Tiku galā, jo visu atveselošanās posmu mani apcienoja cilvēki, kurus pat nekad mūžā nebūtu iedomājies redzēt pie savas gultas.Visu cieņu visiem draugiem, radiem, kuri nepameta mani nelaimē.

7. Šogad būs jauna sezona , jauns sākums.  Atceroties iepriekšejo interviju , teici ka esi  nomainījis savu fiziksās sagatavotības treneri  Kasparu  Stupeli. Tagad tas ir Henrijs  Vimba, kādēļ šāds solis? Kā nekā Kaspars taču ir vairākkārtējs pasaules čempions, un it kā būtu prestiži pie viņa trenēties.  Varbūt  tomēr tas bija finansiālu apsvērumu dēļ, jo neticu, ka kāds šinī sporta veidā dod padomus par brīvu ?

Tas dałēji bija finanšu stāvokła dēł. Viennozīmīgi  Kaspars Stupelis ir viens no labākajiem, un ar viņu strādāt kopā bija lieliski,  bet ticu, ka Henrijs Vimba spēs mani aizvest atpakał uz top līmeņa kantētāja vietu.

8. Bieži vien Tu apgalvo, ka neesi  profesionālis. Kā lai to saprot, tu taču brauc tomēr Prestižakājās Blakusvāģu sacīkstēs?

Profesionāls sportists ir tas, kurš dara savas sporta ikdienas gaitas  trenējoties un tiek atalgots ar ikmēnēša atalgojumu. Es neesmu bijis profesionāls sportists nevienu dienu, jo katru darba dienas rītu no plkst. 8:30 līdz 18:00 strādāju atalgotu darbu, kas dod iespēju samaksāt ikmēneša maksājumus.

9.Dzīve nav rožu dārzs , vai šis latviešu sakāmvārds tiešām atbilst tavai motokrosa karjerai ?

 Piekrītu.  Ir bijis brīdis, kad dzīvoju karavānā, kad no rīta pieceļoties logi ir aizsaluši.

10. Cik reizes esi domājis par to, ka šo visu ir jāliek malā , jākravā somas un jābrauc mājās? Motokrosa  dēļ tomēr atrodies svešumā.

Nav bijis neviens tāds mirklis, kad vēlētos pamest visu iesāktos.  Šīs šobrīd ir manas mājās, un nekur nav labāk kā mājās.

11. Šī iespēja šogad starēt ar franču pilotu. Vai tu to redzi kā iespēju cīnīties par titulu, vai tomēr tas ir finansiāli apsvērts piedāvājums ?

Piekritu, jo viņš ir viens no labākajiem pilotiem blakusvāģu sportā.  Šis gads atšķirsies no citiem, jo finansiālas vienošanās nav.  Neiegūšu neko, jo pašam papildus būs jāiegādājas sporta inventārs un jādomā par nokļūšanu  uz/no sacīkstēm.

12. Kas tev katru rītu  liek celties un dod  dienas motivāciju  , lai ietu uz savu mēŗķi ?  Zināms , ka jebkuram sportisam neeksistē vārds “nevaru” vai “negribu”…

Ir vēlme to darīt. Man tas patīk un gūstu prieku no tā.

13. Zināms , ka tu strādā algotu darbu Beļģijā.  Vai dažreiz nav vēlmes mest šo darbu pie malas un teikt:  “Es esmu augstākā līmeņa sportists, un es nestrādāšu šo darbu!” ?

Strādāju katru dienu, darbs man patīk, un man vienmēr būs rezerves plāns,  jo kādu dienu sports būs jāliek malā.

14. Savā ziņā sports ir tavs darbs , vai tu saņem par to attiecīgu atalgojumu?

Sportā es nenopelnu neko.  Tas nav mans darbs, tas ir mans hobijs.

15. Kā tava ģimene un tu pats tiec  galā ar morālo slodzi , jo kā sportists ļoti bieži nevari ierasties uz dažādiem ģimeniskiem  pasākumiem ?

Pietrūkst mājās palikušie ģimenes cilvēki, jo Latvijā esmu maksimums divas reizes gadā un tad tikai uz sacensībām, un viss tas laiks paiet lielā steigā

16.Vai esot garā ceļā no kāda sacensību posma uz citu posmu  komanda daļēji nepaliek par tavu ģimeni?

Darba komandu redzu biežāk nekā savu topošo sievu!  Vasaras sacensību laiku pavadu projām ar savu sporta komandu, un tas parasti ir gandrīz katru nedēļas nogali.

17. Nesen aizvadīji pirmos treniņus ar savu jauno pilotu Valentīnu Giraudu (Valentin Giraud).  Kādas ir sajūtas?  Vai esi gatavs šim pilotam uzticēt savu dzīvību ?

Sajūtas dīvainas, jo pēc astoņiem mēnešiem esmu atpakaļ uz motocikla.

18. Kādas attiecības jums ir izveidojušas ?  Vai šis nebūs kārtējais gadījums , kad kāds ārzemnieks būs nosēdinājis sev blakus latviešu džeku un uzskatīs par necilvēku, un spiedīs visu dzīvības sulu laukā!?

 Attiecības ir ļoti labas kopš 2015.gada sezonas beigām, kad Valentīnam palīdzēju pēdējos GP posmos.  Kā tu saki, "sula" tiks izspiesta, jo Valentīns ir prasīgs. Viņu neapmierina viduvējība, viņš ir jauns, talantīgs, un man šim enerģiskajam puikam ir jātur līdzi.

19. Cik ļoti šis pilots cenšas atvieglot tev darbu, atrodoties motociklā ? Jo zināms, ka daži piloti vispār nerēķinās ar kantētāju ?!

Šobrīd pēc dažiem treniņiem ir grūti izsekot līdzi viņa domām braucienos.

20. Pēc pirmjiem treniņiem gan jau ir izveidojies kāds viedoklis par pilotu un komandu kopumā ?

Ļoti profesionāla komanda savā sporta veidā.

21. Kā pašam liekas, kāds būs šis gads?

Fiziski  ļoti grūts, jo būs daudz sacensību, daudz pārbraucienu, daudz treniņu un pa vidu  vēl smags darbs.  Morāli esmu tam gatavs.

Paldies tev par interviju!

No tags added.